Mobil SohbetGirMobil ChatGir

Sevgiliye Sohbet Sırasında Hitap Şekilleri

            Sohbet dediğimiz münasebeti eğer kendimize ve karşımızdakine uygun yaparsak adı konulmamış güzel duygulara ve hazza ulaşırız. Ama sohbeti sulandırıp karşımızdakini sıkarsak, yüz ifadesindeki değişimi de gördüysek geçmiş olsun. O kişi bir daha sizinle sohbet etmeyi bırak sadece zorunluluktan konuşacak duruma gelecektir. O yüzden insana bahşedilmiş en güzel hediyelerden birisi olan dili çok iyi kullanmak gerekir ki karşı taraf bir daha ki sohbeti iple çeksin. 

Sevgili İle Sohbet  

            Sevgili ile yapılan sohbet elbette ki sıradan yapılan bir sohbetten farklı olarak muazzam şekilde insanı mutlu eder. Konuştukça konuşmak ister insan. Duygu yoğunluğu yükseklere çıkar. Çünkü insan kendine partner olarak kendinden bir parça olan insanı seçer. Aynı duyguları, düşünceleri paylaştığı insanı kendine yakıştırır. 

Duygu Yoğunluğu ile Hitap
 

            Kimi zaman sevgili ile öyle sohbetlere girilir ki zaman, mekan, olay örgüsü ortadan kalkar. Düşünceler adeta görünmez şekilde kişiden kişiye aktarılır. O esnada hoş şeyler söylemek, yakınlığı hissettirmek elbette sohbete lezzet katacaktır. Sevgiliye elbette ismi dışında hoş bir ses tonu ile kendine daha da yaklaştıracak, muhabbeti koyulaştıracak seslenmelidir. Tam sohbetin gözleri kamaştırdığı esnada sevgiliye “Huzurum” diye hitap ederek cümleye giriş yapmak elbette ruh okşayacak bir durumdur. Çünkü belli ki bu sohbet huzur veriyor ve huzur veren kişi de tam karşıda duruyor, gerçekleri saklamamak gerek. 

Sevgi Dolu Dakikalar 

            Tarih boyunca gözlemlenmiştir ki; bütün büyük aşklarda iki aşık arasında uzun uzadıya sohbetler olmuştur. Leyla’nın Mecnun’a, Tahir’in Zühre’ye, Ferhat’ın Şirin’e yazdığı maniler bu sohbetlerin en büyük kanıtıdır. Bu sebeple sevgiliye o anın tatlılığı en yüksek derecede hissettirilmelidir. Elbette hoş sözler söylenip aşk pekiştirilecek ama önce aynı bağı yakalayıp dokuyu tutturmak çok önemlidir. Sevgili ile sohbette kelime arayışı içinde olmaktansa, göz teması ve konuyu taşırmamak daha önemlidir.  

Doğaçlama 

            Çoğu zaman sohbet esnasında kelime sıkıntısı yaşanır. Bu sıkıntı ile birlikte sohbet sekteye uğrar. Konuşma ciddi bir hal alır ve tebessüm ortadan kalkar. Tam bu esnada taraflardan birinin doğaçlamaya başvurması gerekir. Doğaçlama ile birlikte her iki veya üç cümlede bir hoş sözlerle cümleye giriş yapılır (“sevdiğim, güzelim ,meleğim ,bir tanem,  yakışıklım vb. “).  

Tagged

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir