Mobil SohbetGirMobil ChatGir

Sevgiliyle Sohbet Etmemenin Zararları

            İlişkilerin temeli paylaşımlar ve etkileşimler üzerine kuruludur. Birine ilgi duymak sadece dış görünüşü ve karakteriyle ilgili değildir. İlgi duyma sürecinde karşıdaki kişiyle edilen sohbet ve kişinin konuşma şeklide önemlidir. İlişki başlamadan önce ve başlangıcında saatlerce sevgili ile konuşulabilirken gün geçtikçe yapılan sohbetlerde azalma görülür. İnsanlar için sohbet sadece havadan sudan konuşmak değil, bir anı ifade edebilir. Doğru dürüst sohbet edemeyen çiftlerin birlikte paylaştığı anlar sekteye uğrayabilir. İlişkide sadece birlikte güzel anlar yaratmak yoktur, ilişkinin temellerinden biride; ilişki içindeki kişilerin birbirine bir şeyler katmasıyken sohbet edemeyen çiftler birbirlerine bir şeyler katmakta geri kalabilirler. Sohbet edemeyen çiftlerin ilişkileri sallantıya veya yıkıma uğrayabilir. 

Sohbet Edemeyen Çiftleri Ne Gibi Sorunlar Bekler?

            Birlikte paylaşılan anların azalması ilişki yaşayan bireyler arasında çeşitli kavgalara sebep olabilir. Taraflar vakit ayırmamakla veya sıkılmakla birbirlerini suçlayabilir. Bu durum aradaki sevgiyi yıpratırken kişileri birbirlerinden uzaklaştırabilir. Kaliteli sohbetten uzak çiftler aralarındaki farklı problemleri çözme konusunda takılmalar yaşayabilir. Sohbet kişilerin birbirlerini anlamasına yardımcı olan bir etmenken sohbet edemeyen çiftler birbirlerini anlamayıp ağır yargılarda bulunabilir. Zamanla birbirlerinden uzaklaşabilirler. Kişiler ilişkiyi güçlendirmek adına sohbet etmeye çabaladıklarında bunu başaramayacak kadar ilişkileri zarar görmüş olabilir. Sohbet yoksunluğu tartışmaların alevlenmesine sebep olabilir. Çiftler aradaki kopukluk sebebiyle birbirlerine kişisel problemlerini açamadıklarında ve birbirlerine destek olamadıklarında aralarındaki uçurum ayrılık getirebilir. 

Sevgili İle Sohbet Edememe Problemi Nasıl Çözüm Bulur?

            Konuşmak insanların yapamayacağı bir eylem değildir. İnsanlar sorunlarını kolaylıkla anlatmak kendilerini başkalarına ifade edebilmek için konuşurlar. Sevgiliyle sohbet etmekte zorlanmanın en büyük sebebi kişilerin sevgiliyle konuşmayı gözlerinde büyütmesinden kaynaklanır. Sevgiliyle sohbet etmek için rahat olunmalı ve sevgiliyle konuşmayı gözünde büyütmemelidir. Sevgilinin neden bahsedecek olursa olsun onu yargılamayacağını düşünmeli ve kendini o şekilde aktarmalıdır. İnsanların sevgililerine karşı kendilerini kasması, sözcüklerini özenle seçmeleri, ne söyleyeceklerini saatlerce düşünmeleri; ilişkiyi, ilişki yaşanılan kişiyi ve bünyelerini yorabilir. Sohbet edilmesi için salt kişisel rahatlık düşünmekten kaçınmalı; sevgilinin de rahatlıkla kendini ifade etmesi için anlayışlı ve saygılı olması gerekmektedir. Böylelikle ilişki ayrılık konuşmaları geçmeden kurtarılabilir.

Tagged

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir