Mobil SohbetGirMobil ChatGir

Sohbet Uygulamalarındaki Temel Özellikler

            Sohbet etmek insanlar tarafından çokça sevilir. Birileri ile konuşma ihtiyacı her insanın içine doğar. Kendinden, yaşamından ya da sorunlarından bahsetmek insanı rahatlatır. İçindekileri dökmüş olur. İnsan bir şeyleri sakladıkça yorulur, yıpranır. İçine attıkça sıkılır. Her şey daha ağır gelmeye başlar. Bir şeyleri gizlemek, saklamak oldukça zordur. Bu nedenledir ki insanlar sohbet etme ihtiyacı duyar.

Nasıl Ve Nereden Sohbet

             Sohbet etmek için öncelikle sizi dinlediğinden ya da dinleyeceğinden emin olduğunuz bir veya birkaç kişiye ihtiyacınız vardır. Sohbet edeceğiniz kişileri iyi seçmelisiniz çünkü siz karşınızdaki kişiye hassas yönlerinizi, zayıf olduğunuz konuları ya da problemlerinizi anlatacaksınız. Anlattığınız şeylerin herkes tarafından bilinmesini istemeyeceğinizden karşınızdaki kişinin güvenilir biri olması şarttır. 

            Güvenilir biri bulmakta zorlanıyorsanız sanal arkadaşlar da edinebilirsiniz. Sanal ortamda güvene ihtiyaç yoktur. Bunun nedeni ise sizin tanınmıyor oluşunuzdur. Ne siz karşınızdakini ne de karşınızdaki sizi tanıyor bu yüzden güven ortamına ihtiyaç duyulmaz. 

            Sanal arkadaşlıkları birçok uygulama ​ile sağlayabilirsiniz. İnstagram üzerinden, facebook üzerinden, snapchat ya da tumblr gibi uygulamalar üzerinden kolaylıkla sohbet edebilir ve sanal arkadaşlıklar edinebilirsiniz. Bu uygulamalar ile zorlanmadan mesaj atabilirsiniz tabi size de mesaj atabilirler. Bu mesajlar ise her zaman iyi niyetli ya da pozitif olmayabilir. 

Sohbet Uygulamaları

            İnstagram üzerinden yeni kişiler takip edebilirsiniz. İlgilendiğiniz konular hakkındaki sayfaları da takip edebilirsiniz. Aynı konular üzerine yoğunlaştığınız insanlar ile de tanışabilirsiniz. Aynı şeyleri Facebook ya da tumblr üzerinden de yapabilirsiniz. Benzer sohbet özelliklerine sahiplerdir. Klasik emojiler, fotoğraf paylaşabilme özelliği, video paylaşabilme ya da görüntülü sohbet edebilme gibi fiiller çoğu sohbet uygulamasında temel özelliklerden birkaçıdır. 

            Sosyal medya üzerinden numaranız ile sohbet gruplarına da girebilirsiniz. Whatsapp uygulaması ile sohbetinize devam edebilirsiniz. Yine bu uygulamada da klasik emojiler yer ediniyor. Arama yapabiliyorsunuz, video paylaşabiliyor, gönderebiliyor ya da fotoğraf paylaşabiliyor, gönderebiliyorsunuz. Sıkça kullanılan sohbet uygulamalarının en başında WhatsApp yer alıyor. Çoğu telefonda yer alır. İnsanlar tarafından da gün içerisinde sıkça kullanıldığını görmek mümkündür.

             Sohbet ederken mesaj yazmaktan eliniz yorulabilir ya da eliniz o an doludur ve başka bir iş ile meşgulsünüzdür. Bu tip durumlarda ses kaydetme özelliği yardımınıza koşuyor. Kolayca sesinizi kaydedip karşı tarafa gönderebilirsiniz. Dakikanız bittiğinde internet üzerinden arama yaparak da sohbetinize devam edebilirsiniz. Normal arama kadar iyi bir görüşme söz konusu olmasa da bu özellik de işinizi görecektir. 

            Güzel anılarınızı fotoğraflar ile ölümsüzleştirmiş olabilirsiniz. Bu fotoğrafları kolaylıkla sohbet ettiğiniz ya da sohbet edeceğiniz kişilere gönderebilirsiniz. Videolarınızı birbiriniz ile paylaşabilirsiniz. 

             Sesli aramanın yanı sıra görüntülü arama da yapabileceğinizi unutmayınız. Sevdiklerinizden uzaktaysanız görüntülü arama yaparak hem sohbet edebilir hem de özlem giderebilirsiniz. 

             Bu özellikler çoğu uygulamada yer alır. Hemen hemen her uygulamada bu özellikler size yardımcı olacaktır. Sohbet etmek artık hiç olmadığı kadar kolay ve özgür.

Tagged ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir